Мотобури Tatra Garden - це ефективні інструменти для швидкого буріння сухого або вологого грунту, створення технічних отворів під встановлення стовпів, опорних конструкцій, саджання дерев, чагарників та ін. Враховуючи той факт, що наші бури базуються на роботі потужних бензинових двигунів, щоб не заподіяти собі шкоди, необхідно неухильно дотримуватися правил безпеки під час експлуатації. А для ефективної роботи не зайвим буде ознайомитися з деякими корисними порадами від наших експертів.

Запуск, обкатка та робочий цикл двигуна

Запуск холодного двигуна
  • Встановіть двигун на рівну горизонтальну поверхню.
  • Заповніть паливний бак свіжою сумішшю палива.
  • Натисніть на ручний паливний насос (праймер) 5-10 разів, до появи палива. Праймер знаходиться у нижній частині карбюратора під корпусом повітряного фільтра.
  • Закрийте повітряну заслінку. Для цього важіль заслінки переведіть у положення 1.
  • Вимикач запалювання встановіть у положення "I". Утримуючи запобіжний важіль курка газу, натисніть на курок газу. Для полегшення запуску зафіксуйте курок газу фіксатором.
  • Тягніть за ручку стартера до тих пір, поки не відчуєте опір, потім зробіть різкий ривок (не докладаючи надмірних зусиль, і не допускаючи повного розмотування стартера). Повторіть ці дії 5-6 разів до перших ознак запуску двигуна.
  • Після першого спалаху переведіть важіль повітряної заслінки у положення 2 . Не забуваючи вибирати вільний хід шнура стартера, сильно, але плавно потягніть за ручку стартера 1-2 рази. Двигун має запуститися.
  • Після запуску переведіть двигун у режим холостого ходу. Для цього звільніть фіксатор курка газу, швидко натиснувши, та відпустивши курок газу.
  • Прогрійте двигун протягом 30 секунд (важіль повітряної заслінки при цьому знаходиться в положенні 2), потім прогрійте двигун ще протягом однієї хвилини, важіль повітряної заслінки знаходиться в положенні 3.
Мотобури
Запуск прогрітого двигуна

При запуску прогрітого двигуна не закривайте повітряну заслінку. Для полегшення запуску можна курок газу зафіксувати, в іншому процедура запуску така сама, як на холодному двигуні.

Процес обкатки двигуна

Обкатка двигуна мотобура повинна проводитися на холостому ходу з періодичною прогазовкою. Паливна суміш обкатувального циклу виготовляється виходячи з пропорції 1:25 (1 літр бензину — 40 мл масла) (1-3 бак). Використовувати бензин А92. Обкатку проводити у зібраному вигляді.

  • Запускаємо двигун.
  • Робимо прогазовку 5-6 натискань на курок акселератора приблизно на 2/3 ходу клавіші.
  • Залишаємо попрацювати 5 хвилин на холостому ходу і ще раз робимо прогазовку.
  • Залишаємо попрацювати 5 хвилин, робимо прогазовку і глушимо двигун.
  • Залишаємо двигун охолонути на 10 хвилин. Цю процедуру слід повторювати, доки не вигорить один бак паливної суміші. Другий і третій бак паливної суміші слід приготувати, виходячи з пропорції обкатування (1:25) (1 літр бензину — 40 мл масла). З другого бака можна починати бурити землю або пісок, цикл роботи повинен становити не більше 3 хвилин, після чого 10 хвилин мотобур остигає. Таким чином, випалюємо 2 та 3 баки.
Робочий цикл

Паливна суміш виготовляється, виходячи з пропорції 1:40 (1 літр бензину – 25 мл масла). З четвертої заправки починаємо поступово збільшувати цикл роботи, так, щоб до 8 заправки цикл роботи становив 20 хвилин (максимальний рекомендований цикл роботи 20 хв/10 хв відпочинок).

Використовуйте циклічний режим роботи: 1 хвилина режим повного газу, потім 5-10 секунд режим холостого ходу. Режим холостого ходу необхідний, щоб знизити температуру всередині двигуна. Тривала безперервна робота двигуна на повних оборотах може призвести до теплового перегріву двигуна та виходу його з ладу.

Рекомендації з буріння

  1. Після запуску двигуна встановіть мотобур вертикально.
  2. Прийміть стійке положення, розставивши ноги на відстані від шнека.
  3. Міцно візьміться за ручки мотобура правою та лівою руками 4. Плавно натисніть курок газу до спрацювання зчеплення та приведення шнека у рух. Для буріння свердловини прикладіть зусилля, спрямоване вниз на ручки. Періодично підіймайте мотобур для видалення землі/льоду з отвору.
  4. Перевантаження мотобура під час буріння може спричинити його зупинку. У цьому випадку для зниження навантаження на двигун виведіть шнек трохи нагору для видалення землі на поверхню.
  5. Розженіть шнек до максимальних обертів і відновіть буріння.
  6. Не докладайте до мотобура надмірного зусилля, не налягайте на нього і не давіть вагою свого тіла. Дозвольте мотобуру бурити самостійно, злегка натискаючи на нього.
  7. Не використовуйте льодовий шнек для буріння ґрунтів, а земляний шнек для буріння льоду. Для кожного виду буріння потрібен спеціальний шнек.
  8. Не використовуйте бур на кам'янистих ґрунтах.
  9. Перед бурінням обов'язково переконайтеся, що на місці буріння не проходять підземні комунікації.
УВАГА! Забороняється бурити ґрунт при встановлених подовжувачах сумарною довжиною понад 1 метр. ОБЕРЕЖНО! При контакті з великим камінням, корінням та іншими перешкодами під час буріння мотобур може сильно смикнути. У цьому випадку негайно відпустіть курок газу та витягніть шнек з отвору. Усуньте перешкоди, щоб уникнути пошкодження мотобура, а потім відновіть буріння.